Вие сте овде: Royal Canin
naracka-na-tel
Инфо: Your browser does not accept cookies. To put products into your cart and purchase them you need to enable cookies.
PDFPrintE-mail
Medium adultMedium starter

Medium junior
Кликни за голема слика


Medium junior

Цена: 4 490.00 ден

Испрати прашање за производот

Храна наменета за кучиња на возраст од 2 до 12 месеци старост

15кг.

Ексклузивната комбинација на нутритиенти ја подржува оптималната сигурност при варењето (L.I.P. proteinite) и балансот на интестиналната микрофлора (prebiotici, FOS, MOS) придонесуваат кон формирањето на квалитетна столица.
Го потпомага придониот имунитет на кучето, благодарејќи посебно на патентираната формула на антиоксидативниот комплекс и манан олигосахаридите.

РАМНОМЕРЕН РАСТ
Помага при одржувањето на размномерниот раст благодарејќи на адаптираниот внес на енергија и високиот степен на протеини.

ВИСОК ВНЕС НА ЕНЕРГИЈА
Ги задоволува високите потреби за енергија во периодот на растењето земајќи ја во предвид сигурноста при варењето и пребирливоста на кучето.

ОПТИМАЛЕН ОДНОС (Kalcijum/Fosfor)
Помага во развојот на скелетот кај медиум расите базиран врз адаптираниот внес на калциум и фосфор.повеќе категории


Храна за мачки

Храна за кучиња

Поддршка на корисници:
+389 72 21 44 06pedagoska@petshops.mk