Вие сте овде: Мачки Хигиена
naracka-na-tel
Инфо: Your browser does not accept cookies. To put products into your cart and purchase them you need to enable cookies.
PDFPrintE-mail
EFA TreatmentEssential 6 spot on - кучиња 0-10кг

Essential 6
Кликни за голема слика


Essential 6

Цена: 795.00 ден

Испрати прашање за производот

alt

 Физиолошки шампон за честа употреба на природна база, без додаток на хемиски средства и сапун. За сите типови кожа и крзна за кучиња и мачки.

Карактеристики на производот :

•    Темелно чистење на сите типови кожа и крзно,
•    Ја елиминира нечистотијта, првутот и непријатниот мирис,
•    Ја хидрира кожата и го одржува балансот на хидролипидниот филм.

Индикации:

• Примарни индикации:
Физиолошки шампон за сите типови кожа и крзно.
• Секундарни индикации:
Дополнителна нега но и можна алтернатива за дополнителна терапија кај проблеми со кожата.

Пакување:

За кучиња и мачки: шишенце од 200 ml.

Боја и текстура на производот:

Светло зелена течност.

Мирис:

Без дополнителна арома, со природен мирис на есенцијалните масла кои се содржани во формулата.

Клинички испитувања:

Ефикасноста на производот е докажан со клиничко испитување работено на 8 кучиња и 5 мачки под контрола на ветеринар и ова се резултатите.

 

altПоддршка на корисници:
+389 72 21 44 06pedagoska@petshops.mk